TESLA BLATNÁ, a.s. je středně velká česká firma vyrábějící díly pro automobilový a elektronický průmysl. Víme, co naši zákazníci potřebují. Vyrábíme kvalitní výrobky a umíme efektivně řídit své procesy. Vnímáme změny kolem nás a reagujeme na ně. Jsme oceňovaným partnerem při vývoji a konstrukci nových výrobků.

TESLA je největším výrobcem zapalovacích kabelů v Evropě a současně je předním dodavatelem dalších dílů zapalování pro automobily. Zapalovací kabely, cívky, moduly a koncovky – systém, který vyrábí a přivádí do Vašeho automobilu jiskru.

Již od druhé poloviny 20. století je značka TESLA synonymem pro širokou nabídku vysoce kvalitních automobilových pojistek a žárovek. Jedná se o malé ale klíčové díly pro ochranu Vás a Vašeho automobilu.

Novou výrobkovou řadou TESLA je dynamicky rostoucí sortiment senzorů pro průmyslové aplikace a pro automobilový průmysl. Senzory se staly nedílnou součástí automobilu a jejich význam stoupá ve všech průmyslových oborech.

TESLA vyvíjí a vyrábí elektroniky pro řízení motorů pro celou řadu průmyslových aplikacích. Pro své zákazníky také připravujeme řešení, jak pracovat s energií. Pomáháme nabíjet baterie Vašich strojů a současně je chránit před poškozením.

Nabíjíme, ale umíme i nepotřebnou energii vybít. Výkonové drátové rezistory jsou přesně tím řešením, které dokáže přebytečnou energii Vašeho stroje spotřebovat v ten správný okamžik.

Vidíme, jak se svět mění a jak se propojuje. Naše přesné platinové senzory teploty a vlhkosti Vám ukážou dílčí výsledky. Naše enviromentální moduly Vám poskytnou již kompletní data, se kterými můžete aktivně pracovat.


250

zaměstnanců

65

let zkušeností

50

zemí se zákazníky

4+

tisíce výrobků v sortimentu

3+

miliony odeslaných výrobků ročně

Jsme přesvědčeni, že úspěšní mohou být pouze ti, kteří rozumí celým výrobkům a systémům a nepřemýšlejí jen o dílčích krocích a jednotlivých komponentech. TESLA nabízí na jednom místě všechny výhody preferovaného dodavatele – od základního vývoje, konstrukce výrobku až po úspěšné zavedení do sériové výroby.

PROJEKTY VÝZKUMU A VÝVOJE

Společnost TESLA BLATNÁ disponuje rozsáhlou databází projektů zaměřených na vědu a výzkum. Společně s partnery z řad vysokých škol a vědeckých pracovišť jsme připravili a realizovali inovativní řešení zejména v oblastech tenkých vrstev, technologie nabíjení a výkonové elektroniky pro řízení motorů. Získali jsme široké odborné znalosti a jsme připraveni je využít při návrhu a vývoji Vašich nových výrobků.

Představte nám svůj nový projekt a my Vám ukážeme, co v praxi znamená připravit zákazníkovi řešení na míru.

VŠE, CO OČEKÁVÁTE OD SPOLEHLIVÉHO OBCHODNÍHO PARTNERA

 • Středně velký podnik s efektivní strukturou řízení
 • Zkušenosti již od roku 1958
 • Výroba malých, středně velkých a velkých dávek
 • Široký standardní sortiment i zákaznická řešení
 • Vlastní vývoj a konstrukce
 • Spolupráce s vysokými školami a vědeckými pracovišti
 • Aktivní zapojení všech zaměstnanců
 • Otevřená kultura firma založená na vzájemné úctě a respektu
 • TESLA A SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST

  TESLA respektuje a váží si všech, se kterými přichází do kontaktu. Mohou to být zaměstnanci firmy, obchodní partneři, orgány státní správy nebo lidé žijící na Blatensku.

  TESLA chce být chápána jako spolehlivý a stabilní zaměstnavatel a jako férový a odpovědný hráč ve svém okolí. TESLA si je vědoma, že její úspěch závisí na aktivním rozvoji schopností a podpoře svých zaměstnanců, na etickém chování při své činnosti a v neposlední řadě na úzkém sepětí s regionem, ve kterém se firma nachází.

  Jsme hrdí, že díky našemu podnikání máme příležitost podporovat celou řadu společenských, kulturních a sportovních aktivit v regionu. Nespasíme svět, ale vždy se budeme snažit podporovat zdravou a sebevědomou společnost.

  HISTORIE FIRMY

  Historie firmy TESLA sahá na území bývalého Československa až do roku 1946. Inspirací pro vznik značky TESLA byl slavný srbský vynálezce, fyzik a konstruktér Nikola Tesla. Národní podnik TESLA sdružoval desítky jednotlivých podniků v celém Československu s výrobním sortimentem od malé elektrotechniky až po výrobky pro vojenské využití. Od roku 1990 se jednotlivé části národního podniku osamostatňovaly a byly postupně privatizovány. TESLA BLATNÁ přešla do soukromých rukou v roce 1996.

  1958
  1959
  1961
  1970
  1986
  1993
  1996
  1997
  1998
  2000
  2004
  2006
  2008
  2012
  2018
  2022

  Založení podniku TESLA BLATNÁ

  NOVINKY

  Rozšíření sortimentu

  Od 01.08.2023 rozšiřujeme náš sortiment koncovek zapalovacích cívek o nové typy. Všechny nové koncovky můžete najít ve vyhledávači na našich webových stránkách a v databázi TECDOC. Ke každému typu jsme tradičně připojili fotografii a informace o výrobku včetně technických dat a údajů o modelech a značkách automobilů, pro které jsou tyto koncovky určeny.

  Kromě nových koncovek jsme mysleli i na optimalizaci balení, dopravy a souvisejících nákladů. Do naší nabídky jsme doplnili nové krabičky, které jsou primárně určeny pro nejmenší koncovky a jejich příslušenství, jako jsou vodící kroužky a pružiny.

  Nový katalog všech koncovek zapalovacích cívek naší firmy bude vydán do konce srpna 2023. Katalog bude ke stažení na našich webových stránkách.  

  Již před tímto rozšířením byla TESLA BLATNÁ největším dodavatelem koncovek zapalovacích cívek v Evropě. Po doplnění dalších více než 40 nových typů jsme tuto svoji vedoucí pozici ještě dále posílili.

  Rubrika: Automotive
  11.7.2023

  Zapalovací svíčky

  Na začátku dubna jsme na vybraných trzích představili náš nový sortiment - zapalovací svíčky pod obchodní značkou TESLINE.

  Na sortiment zapalovacích dílů se zaměřujeme již více než 50 let. Jsme největšími výrobci zapalovacích kabelů, nabízíme jeden z nejširších sortimentů zapalovacích cívek a jako jedna z mála firem nabízíme i ucelený sortiment koncovek na cívky. Sortiment zapalovacích svíček tak přesně zapadá do oblasti, kde díky našim znalostem a zkušenostem dlouhodobě vystupujeme jako jeden z největších dodavatelů.

  Spark plugs

  At the beginning of April, we introduced in selected markets our new product line - spark plugs under the TESLINE brand.

  We have been focusing on the ignition technology for more than 50 years. We are the leading manufacturer of ignition cables, offer one of the largest assortments of ignition coils and are one of the few companies to offer a comprehensive range of coil-on-plug boots. The spark plugs thus fit exactly into the area where we have long been one of the top suppliers thanks to our knowledge and experience.

  Cвечи зажигания

  В начале апреля мы представили на отдельных рынках новую линейку - свечи зажигания под маркой TESLINE.

  Уже более 50 лет мы уделяем особое внимание ассортименту деталей системы зажигания. Мы являемся крупнейшими производителями проводов зажигания, предлагаем один из самых широких ассортиментов катушек зажигания и являемся одной из немногих компаний, предлагающих полный ассортимент наконечников для катушек. Таким образом, свечи зажигания в точности вписываются в область,в которой мы уже давно занимаем позицию одного из крупнейших поставщиков благодаря нашим знаниям и опыту.

  Rubrika: Automotive
  13.4.2023

  Automechanika Istanbul 2023

  Ve dnech 8.-11. 6. 2023 se v Istanbulu koná největší výstava věnovaná náhradním dílům pro automobily v Turecku. Navštivte naši expozici na výstavišti TUYAP. Na veletrhu představíme celou řadu novinek v našem širokém sortimentu. Máte-li již nyní zájem o setkání, kontaktujte nás.

  Rubrika: Automotive
  11.1.2023