Coil-on-Plug Boots

Hlavička koncovky 2

Produktové foto 1

Systémy přímého zapalování jsou navrženy tak, aby účinněji distribuovaly zapalovací jiskru k palivu ve spalovacím prostoru. Zapalovací systém přivádí 30 až 60 tisíc voltů přímo na zapalovací svíčku několik tisíckrát za minutu. Spojení mezi cívkou a zapalovací svíčkou zajišťují koncovky zapalovacích cívek.

Použití a funkce

Pro naše zákazníky jsme připravili ekonomicky velmi výhodné řešení pro všechny zapalovací cívky, které mají vyměnitelné koncovky. Kvalita zapalovacích cívek se zhoršuje vlivem tepla, znečištění nebo fyzického poškození. Velmi často ale není třeba vyměnit celou zapalovací cívku a postačí, pokud bude vyměněna pouze poškozená koncovka. Majitel automobilu tak může výrazně uspořit na nákladech a současně šetří i životní prostředí. V současné době nabízíme více než 200 různých typů koncovek pro všechny evropské i dovážené automobily. Šíří a kvalitou sortimentu jsme největším dodavatelem v Evropě.

COP 1 COP 2 COP 3

Video

Video

Prostředí motoru, teplo, kontaminace vodou, znečištění palivem a mazivem a poškození oděrem mohou výrazně zkrátit životnost koncovek zapalovacích cívek a mohou vyžadovat jejich výměnu. Včasná výměna zabraňuje nákladnému poškození zapalovacích cívek, snímačů, řídicích jednotek a katalyzátorů. Až budete příště měnit zapalovací svíčky motoru, vyměňte také koncovky cívek. Vyplatí se to. Koncovky v sortimentu naší firmy jsou vyráběny pouze z nejlepších materiálů.

Konstrukce

Koncovky zapalovací cívky se skládají z pružného tepelně odolného vnějšího obalu, uvnitř kterého je vodivá pružina a případně i odrušovací odpor pro správné odrušení. Konstrukce koncovky a vlastnosti použitých materiálů splňují nebo překračují specifikace OEM pro dielektrickou pevnost a tepelnou odolnost.

Tepelně odolné těsnění zabraňuje vniknutí nečistot a vlhkosti do bloku motoru

Pružné silikonové tělo koncovky zajišťuje spolehlivost a mechanickou odolnost při extrémních teplotách v prostředí motoru

Vodivá pružina vyrobená z nerezové oceli předává vysokonapěťovou jiskru ze zapalovací cívky na svíčku

Odrušovací rezistor o definované hodnotě potlačuje vysokofrekvenční rušení. Kvalitní spojení mezi rezistorem a pružinou je podmínkou pro správný přenos jiskry

Všechny koncovky jsou podrobeny přísným rozměrovým, funkčním, tepelným a vibračním zkouškám. Pouze tak lze zajistit vynikající výkon motoru a jeho spolehlivost. Stejně vysoká pozornost je věnována i kvalitě balení. Každé balení obsahuje vodivou pružinu, silikonový kroužek a odpovídající typ odrušovacího odporu a to v závislosti na typu koncovky. Záruční doba pro všechny typy koncovek v našem sortimentu je 36 měsíců.

Box zapalování

Ke stažení

Název souboru Datum Velikost
Koncovky zapalovacích cívek - katalog 2024 11.3.2024 12,18 MB Download