Tesla TECHNOLOGIE


Kvalita výroby a výrobních procesů jsou základní předpoklady, bez kterých se neobejde žádná úspěšná firma. Vysoký standard výroby vyžaduje týmovou spolupráci všech zaměstnanců, implementaci a neustálé zlepšování výrobních postupů a kvalitní strojní vybavení.

Osazování DPS

Osazování tištěných spojů probíhá ve dvou navazujících krocích, SMT (Surface Mounting Technology) a THT (Through Hole Technology).

Technologie povrchové montáže (SMT) je high-tech srdcem každé výroby. Osazování SMT součástek realizujeme na dvou SMT výrobních linkách. Menší z našich výrobních linek je vybavena osazovacím automatem řady MY100 od švédské firmy Mycronic a je ideální zejména pro smíšenou výrobu menších a středních výrobních dávek.

Druhá výkonnější SMT výrobní linka je určena pro sériovou výrobu. Základem linky je osazovací automat MYDATA řady MY300. Jedná se o zařízení s vysoce přesnými osazovacími hlavami s maximální celkovou rychlostí 16.000 ks osazených komponentů za hodinu. Díky své výborné přesnosti a vysoké flexibilitě toto zařízení umožňuje kontinuální osazování plošných spojů ve velkých sérií. Před tímto osazovacím automatem je zařazen automatický sítotisk pro nanášení pájecí pasty a lepidel Speedprint SP710.

Osazování vývodových součástek (THT) probíhá na antistatických nastavitelných osazovacích stolech. Více než 20 pracovišť je vybaveno velkým množstvím tvarovacích strojků a přípravků pro tvarování a stříhání radiálních i axiálních součástek. Strojní pájení osazených tištěných spojů je možné do šířky 320 mm a výšky 80 mm. Ruční pájení probíhá za pomocí pájecích stanic ERSA i-con1.

Testování je neoddělitelnou součástí kvalitního výrobního procesu. Během výroby provádí naši kvalifikovaní pracovníci kromě mezioperačních kontrol rozsáhlá testování zaměřená na správnost osazení SMT a THT komponenty, kvalitu pájení, prověření výrobku z pohledu plnění předepsaných parametrů a na jeho funkčnost. Při testování využíváme nejmodernější automatické optické 3D testery firmy SAKI. Pro kontrolu a hodnocení celého výrobního procesu jsme vyvinuli rozsáhlý systém navzájem propojených testovacích přípravků a testovacích zařízení. Všechna tato zařízení navrhujeme a vyrábíme podle požadavků na výrobek a s ohledem na zadání a zvyklosti zákazníka.

Na začátku byl návrh výrobku a tvorba dokumentace. Na konci výrobního procesu je pak konečná montáž zahrnující lakování, lepení a zalévání. Veškeré potřebné strojní vybavení máme u nás ve firmě. Společným cílem všech těchto výrobních operací je maximální ochrana součástek a tištěných spojů. Výběr nejvhodnější technologie provádíme vždy s ohledem na výrobek a požadavky zákazníků.

V 21. století očekávají zákazníci kromě včasného dodání kvalitního výrobku ještě něco navíc. Kvalita, flexibilita a optimalizované procesy jsou normou a nezbytností. Skutečná komplexní spolupráce zahrnuje i poskytování dat. Naše testovací platforma se stala nejenom nástrojem k provádění všech příslušných testů, ale také umožňuje vytváření a zaznamenávání velkého množství dat. A o tato data se samozřejmě dělíme se svými zákazníky.

Technologie tenkých vrstev

Stěžejními produkty tenkovrstvé technologie v TESLE BLATNÁ jsou senzorové platformy, které jsou základem senzorů nacházejících uplatnění v široké škále aplikací od měření základních fyzikálních a chemických veličin, jako je teplota, tlak, či vlhkost, až po detekci a stanovení koncentrací plynných látek.

Základem naší technologie je naprašování tenkých vrstev vzácných kovů na různé typy substrátů (Al2O3, SiO2 atd.). Pro vytváření požadovaných motivů je využit fotolitografický proces, který je následován suchým iontovým nebo mokrým chemickým leptáním. Pro speciální aplikace dále využíváme trimovací laser, odporový svařovací automat, diamantovou pilou a sítotisk tlustých vrstev.

Specifických senzorických vlastností je v tenkovrstvé technologii dosaženo kombinací tenkých vrstev vzácných kovů a senzitivních materiálů. Tenkovrstvá technologie vyniká vysokou přesností a reprodukovatelností, což nám umožňuje vyrábět senzory velmi malých rozměrů s optimalizovanými vlastnostmi, jako je vysoká citlivost, selektivita a stabilita.

Technologie navíjení

TESLA BLATNÁ disponuje strojním vybavením pro výrobu širokého sortimentu pasivních vinutých součástek, a to zejména výkonových rezistorů a tlumivek.

Technologie navíjení drátových rezistorů je navržena tak, aby umožnila co nejširší použití drátů z vhodné odporové slitiny. Navíjíme dráty různých průměrů od 0,02 mm do 5 mm s přesností 0,01 mm. Způsob navíjení závisí na konstrukci požadovaného rezistoru. Nabízíme tři základní typy navíjení:

  • navíjení na válcovém keramickém nosiči s přesně definovanou izolační mezerou a s maximální délkou navíjení 650 mm
  • navíjení samonosných odporových spirál na externí kovový trh; tyto spirály jsou následně vkládány do keramického těla rezistoru
  • navíjení na ploché destičky vyráběné z mikanitu nebo podobných materiálů

Odporové vinutí musí být mechanicky chráněno a izolováno. Klíčovým prvkem pro ochranu rezistorů je siloxanový izolační tmel, jenž je aplikován dvěma základními technologickými postupy. U tmelených rezistorů je využívána technologie máčení a následné rotace pro nanesení rovnoměrné vrstvy tmelu. Při výrobě rezistorů v hliníkovém pouzdru se používá technologie zásypu křemičitým pískem a následně pomocí dávkovacího přípravku jsou obě strany rezistoru zality voděodolnou cementovou zálivkou se stupněm ochrany až IP65.

Kromě rezistorů TESLA dále navíjí pouzdřené i nepouzdřené proudově kompenzované a výkonové toroidní tlumivky jakožto i tlumivky na válcových feritových jádrech.

Kabelová konfekce

TESLA je největším výrobcem zapalovacích kabelů v Evropě. Pro stříhání, odizolování a krimpování používáme digitálně řízené stroje od firmy ARTOS. Dvě plně automatizované linky umožňují velmi flexibilní organizaci výroby od velkých sérií po výrobu malých množství. Vysoká flexibilita je pro tuto výrobu klíčová. TESLA vyrábí zapalovací kabely pod vlastní značkou pro trh náhradní spotřeby, zákaznická provedení pro OE projekty a kabely pod privátními značkami svých zákazníků. 100% testování všech kabelů, neustálé zkoušení a testování nových materiálů, maximální variabilita ve výrobě a nejširší sortiment na trhu činí TESLU tím, čím je. Leaderem ve výrobě zapalovacích kabelů.

TESLA nabízí kompletní výrobní technologii pro montáž a výrobu jednoduchých kabelových svazků. Velká část výroby je zaměřena na výrobu kabelů pro vlastní projekty v oblasti elektrotechnického a automobilového průmyslu. Velmi rychle se zvyšuje podíl výroby pro jiné zákazníky, požadující menší a středně velké výrobní série s důrazem na flexibilitu a vysokou kvalitu. Naše nabídka zahrnuje zejména stříhání a odizolování kabelů, vodičů a bužírek, cínování konců vodičů, pájení a krimpování vodičů včetně osazování konektorů, tepelné smrštění bužírek a následné montáže jednodušších kabelových svazků.

Výroba mechanických dílů

Zaměřujeme se sériovou, malosériovou i kusovou výrobu strojních dílů pro externí zákazníky, ale i dílů pro vlastní projekty zejména v oblasti elektrotechnického průmyslu. Nabízíme klasické, poloautomatické i automatické opracování kovů – soustružení, frézování, broušení, vrtání, řezání, drátové řezání, závitování a hloubení. Poskytujeme i služby v oblasti zakázkové strojní výroby ve formě konstrukce, výroby, opravy a údržby nářadí a nástrojů včetně montáže menších strojních celků.

NC soustruhNC frézovací centrumSoustruženíVnější broušeníVnitřní broušeníVertikální broušení vnějšíVertikální broušení vnitřníFrézováníBroušení na plochoSouřadnicové vrtání a frézováníDrátové řezáníHloubení